Bijdragen aan Berghapedia? Klik hier om je aan te melden !
Kringdag Stokkum 2007: verschil tussen versies
(Nieuwe pagina aangemaakt met 'In 2007 vierde het Sint Oswaldusgilde in Stokkum zijn 125-jarig bestaan met een reeks activiteiten die zich over meerdere maanden...') |
|||
| Regel 1: | Regel 1: | ||
| − | In [[2007]] vierde het [[Sint Oswaldusgilde Stokkum|Sint Oswaldusgilde]] in Stokkum zijn 125-jarig bestaan met een reeks activiteiten die zich over meerdere maanden uitstrekte. De jubileumviering begon op 14 april met een gildedag voor alle gildebroeders. Een dag later, op 15 april, volgden een receptie en een tentoonstelling. Tijdens de receptie werd het jubileumboek [[Voorwaarts, Mars! Een historie van het Stokkumse gildewezen]] gepresenteerd, dat ter gelegenheid van het jubileum verscheen. | + | In [[2007]] vierde het [[Sint Oswaldusgilde Stokkum|Sint Oswaldusgilde]] in [[Stokkum]] zijn 125-jarig bestaan met een reeks activiteiten die zich over meerdere maanden uitstrekte. De jubileumviering begon op 14 april met een gildedag voor alle gildebroeders. Een dag later, op 15 april, volgden een receptie en een tentoonstelling. Tijdens de receptie werd het jubileumboek [[Voorwaarts, Mars! Een historie van het Stokkumse gildewezen]] gepresenteerd, dat ter gelegenheid van het jubileum verscheen. |
De viering kreeg ruim twee maanden een vervolg. Op 23 juni werd een groot jubileumfeest gehouden. Het Sint Oswaldusgilde wilde zijn 125-jarig bestaan echter niet uitsluitend met de eigen leden vieren, maar ook met de andere bij [[Schutterskring De Achterhoek|Kring De Achterhoek]] aangesloten [[schutterijen]] en [[gilden|schuttersgilden]]. Daarom organiseerde het gilde op 24 juni 2007 de jaarlijkse Kringdag van Kring De Achterhoek. De kring vierde in datzelfde jaar haar 35-jarig bestaan, waardoor de bijeenkomst voor beide organisaties een bijzondere betekenis kreeg. | De viering kreeg ruim twee maanden een vervolg. Op 23 juni werd een groot jubileumfeest gehouden. Het Sint Oswaldusgilde wilde zijn 125-jarig bestaan echter niet uitsluitend met de eigen leden vieren, maar ook met de andere bij [[Schutterskring De Achterhoek|Kring De Achterhoek]] aangesloten [[schutterijen]] en [[gilden|schuttersgilden]]. Daarom organiseerde het gilde op 24 juni 2007 de jaarlijkse Kringdag van Kring De Achterhoek. De kring vierde in datzelfde jaar haar 35-jarig bestaan, waardoor de bijeenkomst voor beide organisaties een bijzondere betekenis kreeg. | ||
Huidige versie van 21 sep 2026 om 14:50
In 2007 vierde het Sint Oswaldusgilde in Stokkum zijn 125-jarig bestaan met een reeks activiteiten die zich over meerdere maanden uitstrekte. De jubileumviering begon op 14 april met een gildedag voor alle gildebroeders. Een dag later, op 15 april, volgden een receptie en een tentoonstelling. Tijdens de receptie werd het jubileumboek Voorwaarts, Mars! Een historie van het Stokkumse gildewezen gepresenteerd, dat ter gelegenheid van het jubileum verscheen.
De viering kreeg ruim twee maanden een vervolg. Op 23 juni werd een groot jubileumfeest gehouden. Het Sint Oswaldusgilde wilde zijn 125-jarig bestaan echter niet uitsluitend met de eigen leden vieren, maar ook met de andere bij Kring De Achterhoek aangesloten schutterijen en schuttersgilden. Daarom organiseerde het gilde op 24 juni 2007 de jaarlijkse Kringdag van Kring De Achterhoek. De kring vierde in datzelfde jaar haar 35-jarig bestaan, waardoor de bijeenkomst voor beide organisaties een bijzondere betekenis kreeg.
De Kringdag begon in het opgeknapte Gildehuis van het Sint Oswaldusgilde. Burgemeester Ina Leppink-Schuitema bood daar namens de gemeente Montferland de erewijn aan. Vervolgens trok een stoet onder muzikale begeleiding van Harmonie Volharding naar het hoofdveld, waar kringvoorzitter Jan Overbeek de Kringdag officieel opende. Daarna volgden de verschillende onderdelen van het concours, waaronder marswedstrijden en schietwedstrijden.
Vanwege het 35-jarig bestaan van Kring De Achterhoek werd naast het kringkoningschieten en het jeugdkringkoningschieten ook een keizerschieten georganiseerd voor voormalige kringkoningen. Daarmee bracht de Kringdag verschillende tradities en onderdelen van het schutterswezen samen.
De organisatie berustte niet uitsluitend bij de leden van het Sint Oswaldusgilde. Veel inwoners van Stokkum waren als vrijwilliger bij het concours betrokken of bezochten de activiteiten op het concoursterrein. Ook langs de route van de marswedstrijden bestond belangstelling voor de deelnemende korpsen. Volgens voorzitter Herman Reessink stonden deelname, saamhorigheid en gezelligheid daarbij centraal.
De Kringdag werd afgesloten met een optreden van Arne Jansen en de prijsuitreiking. Met de Kringdag werd de reeks jubileumactiviteiten van 2007 afgesloten.
De brede inzet van vrijwilligers en de belangstelling van inwoners onderstreepten de betrokkenheid van de Stokkumse gemeenschap bij de jubileumviering. Naast het in stand houden van schutterstradities bracht het 125-jarig jubileum daarmee leden van het gilde, andere schuttersverenigingen en inwoners van Stokkum samen.
Prijswinnaars
| Onderdeel | Naam winnaar | Vereniging |
|---|---|---|
| Keizerschieten | Benny te Grotenhuis | Schutterij De Eendracht |
| Kringkoningschieten | Paul Wissing | St. Martinus |
| Jeugdkringkoningschieten | Robin Marcus | St. Hubertus |
| Vogelknuppelen | Marijke Frazer | Onze Lieve Vrouwe Gilde |
Bronnen o.a.
- Kring De Achterhoek
- Voorwaarts, Mars! Een historie van het Stokkumse gildewezen