Bijdragen aan Berghapedia? Klik hier om je aan te melden !
Koenders, Arnoldus Johannes: verschil tussen versies
k (redactie) |
|||
| Regel 6: | Regel 6: | ||
Koenders leerde zijn vak bij bakkers in Rietmolen, Lochem en Barchem. In [[1950]] begon hij op de grens van Beek en [[Loerbeek]] nabij Hotel ten Benzel een bakkerij met levensmiddelenwinkel. Hij was in die tijd een van de vijf bakkers die Beek en Loerbeek ooit rijk waren. Hij dreef deze bakkerij tot hij in [[1984]] met pensioen ging. | Koenders leerde zijn vak bij bakkers in Rietmolen, Lochem en Barchem. In [[1950]] begon hij op de grens van Beek en [[Loerbeek]] nabij Hotel ten Benzel een bakkerij met levensmiddelenwinkel. Hij was in die tijd een van de vijf bakkers die Beek en Loerbeek ooit rijk waren. Hij dreef deze bakkerij tot hij in [[1984]] met pensioen ging. | ||
| − | Op 4 juli [[1999]] is hij op 79-jarige leeftijd overleden in het [[Ziekenhuizen Doetinchem|Slingeland Ziekenhuis]] te [[Doetinchem]]. | + | Op 4 juli [[1999]] is hij op 79-jarige leeftijd overleden in het [[Ziekenhuizen Doetinchem|Slingeland Ziekenhuis]] te [[Doetinchem]]. Op 7 juli werd er voor hem een avondwake gehouden in de [[St. Martinus Beek|Sint-Martinuskerk]] in Beek. De volgende dag vond hier de gezongen uitvaartmis plaats, waarna hij werd begraven op het [[Begraafplaats Beek|parochiekerkhof]]. Zijn vrouw was op 16 december [[1998]] al overleden, kort voor haar tachtigste verjaardag. |
{| | {| | ||
| Regel 17: | Regel 17: | ||
*[https://www.wiewaswie.nl WieWasWie] | *[https://www.wiewaswie.nl WieWasWie] | ||
*Zijn bidprentje | *Zijn bidprentje | ||
| − | *Zijn | + | *Zijn rouwkaart |
[[Categorie: Bakkers]] [[Categorie:Begraafplaats Beek]] | [[Categorie: Bakkers]] [[Categorie:Begraafplaats Beek]] | ||
Huidige versie van 12 okt 2026 om 08:32
Arnoldus Johannes (Arnold) Koenders was bakker in Beek. Hij werd op 3 juli 1920 geboren op de Braamtse möl in Braamt als zesde van de tien kinderen van Albertus Hendrikus Koenders en Johanna Maria Jansen.
In de oorlog leerde hij Aleida Johanna (Leida) Garritsen kennen. Zij was op 24 december 1918 geboren in Borculo als dochter van Garrit Hendrik Garritsen en Johanna Berendina te Bogt. Zij trouwden in januari 1952 en kregen drie kinderen.
Koenders leerde zijn vak bij bakkers in Rietmolen, Lochem en Barchem. In 1950 begon hij op de grens van Beek en Loerbeek nabij Hotel ten Benzel een bakkerij met levensmiddelenwinkel. Hij was in die tijd een van de vijf bakkers die Beek en Loerbeek ooit rijk waren. Hij dreef deze bakkerij tot hij in 1984 met pensioen ging.
Op 4 juli 1999 is hij op 79-jarige leeftijd overleden in het Slingeland Ziekenhuis te Doetinchem. Op 7 juli werd er voor hem een avondwake gehouden in de Sint-Martinuskerk in Beek. De volgende dag vond hier de gezongen uitvaartmis plaats, waarna hij werd begraven op het parochiekerkhof. Zijn vrouw was op 16 december 1998 al overleden, kort voor haar tachtigste verjaardag.
Bronnen
- WieWasWie
- Zijn bidprentje
- Zijn rouwkaart