Bijdragen aan Berghapedia? Klik hier om je aan te melden !
Jongensgilde
Het Jongensgilde 's-Heerenberg was van ongeveer 1945 tot 1965 voor jongens tot zeventien jaar een vooropleiding voor de plaatselijke afdeling van de Katholieke Arbeidersjeugd (KAJ). Het bestond uit vijf vendels van elk twaalf tot vijftien jongens.
Het doel van het Jongensgilde was hetzelfde als dat van de KAJ: vorming vanuit het katholieke geloof met oog voor maatschappelijke waarden. De bijeenkomsten vonden aanvankelijk plaats in het Sint Jozefgebouw en later in de Meisjesschool.
De leiding van het Jongensgilde bestond uit Louis Marissink, Wim Reesink, Theo Reessink, Gerrie Kaak. De aalmoezenier was kapelaan Feijen en later kapelaan Leemreise.
Jaarlijks werd er een zomerkamp van vijf of zes dagen georganiseerd, onder meer bij Nijmegen, bij Oldenzaal bij Venlo en aan het Veluwemeer. De reis ernaartoe werd gemaakt per fiets of per autobus. Elke ochtend las de aalmoezenier een mis op aan een zelfgemaakt altaar.
Het Jongensgilde in 1955 achter het Sint Jozef, links de Familiebioscoop. Boven v.l.n.r.: Gerard Bronkhorst, Henk of Jan van Hal(teren), Frans Bosch, Willy Wensink, Jan Jansen, Joop Kaak, Adolf van Alen, Bertus te Booij, Gerard Wijnands en Gerrie Elting. 2e rij v.l.n.r.: Daals, Henk Derksen, Theo van Alen, Hans Keurentjes, Nico Elting, Theo Messing, Frans Hunting, Bennie Spekking/Hein Derksen, Bennie Firing, Theo Marsissink, Theo Reessink en Wieke Reessink. Zittend v.l.n.r.: Jan Spekking, kapelaan Feijen, Wim Reessink en Louis Marissink. Onder v.l.n.r.: Bertus te Booij, Wim Jansen, Edje Ebbing, Gerhard Jansen, Johny Wijnands, Willy van Halteren, Frerix, Gerard Heuveling, Gerard Kaak |
In 1957 voor de oude Meisjesschool |